Ağız ve Boğaz Floranızı

Dengeleyin!

Çilek Tadında!

S.SALIVARIUS

K12

Toplumun sadece %2’sinin ağız florasında Streptococcus salivarius K12 bakterisi bulunmaktadır. K12 bakterisi, 1982 keşfedilen FDA GRAS kategorisindeki Dünya’da ve Türkiye’deki tek sadece Ağız ve boğaz bölgesine kolonize olabilen patentli oral probiyotiktir.

ÖNLEYİCİ

ETKİNLİK

Viral boğaz enfeksiyonlarına yakalanma oranı ile beraber ateş düşürücü ve iltihap önleyici ilaçların kullanımının önlenmesinde bir önceki yıla göre %85 oranında azalma görüldüğü klinik çalışmalarca gösterilmiştir.

ANTİBİYOTİK

KULLANIMINI

AZALTMA

Ağız florasının düzelmesiyle bakteriyel boğaz enfeksiyonlarına yakalanma riskini ve antibiyotik kullanma oranını %88 oranında düşürdüğü meta analize alınan tüm klinik çalışmalarda gösterilmiştir.

AĞIZ FLORASININ DÜZENLENMESİ

Sindirim sistemi ağızdan başlar. Ağız florası bozulmaya başladığında kükürt bileşikleri artar ve koku başlar. Kandida mantarı ağız içinde çoğalır. Bactoblis probiyotik tabletin 1 hafta kullanımı ile 3 ay ağız kokusunu giderdiği ve kandida'yı kontrol altına aldığı klinik çalışmalarda gösterilmiştir.

GÜÇLÜ ETKİNLİK

Enfeksiyonlara yakalanma riski tüm çalışmalarda Çocuklarda okul kaybı gününde %85 oranında ebeveynlerin iş gücü kaybında %75 olarak azalma görülmüştür.

Ağızda kolonize olabilen dünyadaki ve Türkiye’deki tek probiyotik!
Emilebilir her bir tablet, 1 milyar CFU S. Salivarius K12 içerir. 

Bactoblis Oral Probiyotik ile
Ağız ve boğaz floranızı dengeleyin.

Ağız ve boğaz enfeksiyonları virüs veya bakteri kaynaklı olabilir. Bu enfeksiyonlardan korunmamız önemlidir. Viral enfeksiyonlar, ağız ve boğaz florası bozulmuş kişilerde bakteriyel enfeksiyonlara dönüşebilmektedir ve bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde antibiyotik gerekebilir. Antibiyotik kullanımını azaltmak için ağız florasının dengede olması önemlidir. 

Bactoblis 10'luk ve 30'luk formlarıyla sadece eczanelerde

İÇİNDEKİLER

 • Oral Probiyotik’tir, Streptococcus Salivarius K12 Patentli Suşu içerir.

 • Her bir tablet bir milyar CFU bakteri içerir.

UYGULAMA ŞEKLİ

 • Ağızda emilerek kullanılır. 

 • Yatmadan önce, dişleri fırçaladıktan, ağız hijyeni sağlandıktan sonra bir tane ağıza alınır ve ağızda emilerek erimesi beklenir. Bu sayede yararlı bir bakteri suşu olan Streptococcus Salivarius K12’nin, ağızda kolonize olması sağlanır.

 • Akut ihtiyaç duyulduğunda, doktorunuz günde 5 tablete kadar kullanılmasını tavsiye edebilir.

UYARILAR

 • Tableti emme sırasında veya sonrasındaki 2 saat içinde yemek veya sıvı tüketmeyiniz, kolonizasyon etkinliğinin azalmasına neden olur.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

o

 • Bactoblis, ısıya duyarlı yararlı bakteri suşu içerdiği için ürünü ısı ve ışıktan uzak tutunuz.

 • Ürünü kutusunda ve 25 C’nin altında serin ve kuru ortamda muhafaza ediniz. 

Sorularınız ve sorunlarınız için lütfen bize ulaşın.

+90 507 462 91 30

ZÜMRÜTEVLER MAH. BAŞÖĞRETMEN CAD. NO:38/A MALTEPE / İSTANBUL

+90 216 457 40 40

enafarma@enafarma.com.tr

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
FDA_TRlogo.png